Devlet Hibe ve Kredileri Hakkında Bilgi

[Superalem] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Site Tanıtım kategorisinde grapseo tarafından oluşturulan Devlet Hibe ve Kredileri Hakkında Bilgi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 166 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Site Tanıtım
Konu Başlığı Devlet Hibe ve Kredileri Hakkında Bilgi
Konbuyu başlatan grapseo
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan grapseo

grapseo

Üye
Katılım
11 Haz 2020
Mesajlar
29
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Yaş
33
Konum
Diyarbakır

İtibar:

Devletin ilgili makamları tarafından her sene özel olarak yapılan toplantılar neticesinde kredi hibeleri veriliyor. Özellikle de çiftçi ve çiftçi adayları için özel olarak sunulan tarım kredileri bu kapsamda en çok merak edilenler arasında bulunuyor. Özellikle de yılın belirli zamanlarında sunulan bu hibe tamamen devlet destekli olmakla birlikte geri ödeme şartı bulunmadan çiftçilere veriliyor. adı altında verilen bu hibeler için belirli şartların karşılanması gerekmektedir. Bu şartların karşılanması halinde ilgili kişilere devlet tarafından geri ödemesiz kredi desteği sunulmaktadır.


Tarım Desteklerinden Kimler Faydalanabilir?


  • Başvuru da bulunacak olan kişinin çiftçi kayıt sistemine kayıtlı bir birey olması,
  • İlgili bakanlık tarafından belirtilen tarihler kapsamında kişinin dilekçe ile başvuru da bulunması,
  • Tarımsal kapsamda gübre desteği üzerine destek talebinde bulunacak olan kişinin minimum 1 dekar kadar alana sahip olması gerekmektedir.
  • Kişinin 50 dekardan fazla araziye sahip olması halinde toprak analizi için başvuruda bulunması ve yapılması gerekmektedir.
  • Toprak analizi yapmayan kişiler, bu hibe kapsamında mazot desteği alamamaktadır.
 
Üst Alt