DAİKİN VRF NEDİR?

[Superalem] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Site Tanıtım kategorisinde drminter tarafından oluşturulan DAİKİN VRF NEDİR? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 182 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Site Tanıtım
Konu Başlığı DAİKİN VRF NEDİR?
Konbuyu başlatan drminter
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan drminter

drminter

Üye

İtibar:

’nin açılımı Değişken soğutucu akışkan debisi anlamına gelir. Daikin tarafından 1980’li yıllarda icat edilmiştir. Bir dış ünite ile birden çok iç ünitenin kontrol edildiği soğutma sistemidir. klima sistemi genelde binalarda kullanılır ve değişen bina kapasitelerine göre soğutkanın akışını kontrol edebilmektedir. VRF klima sistemi bina dışında bulunur ve dış ünite ile binanın içini soğutmaya ve ısıtmaya yarayan iç ünitelerden oluşmaktadır. VRF klima sistemleri, gelişmiş kontrol ve akış denetim üniteleriyle donatılmış bir yapıya sahiptir. İhtiyacı kadarıyla soğutucu akışkan, doğru faz ve doğru zamanda gereksinim duyulan yerlere taşınarak ısıtma veya soğutmada kullanılmaktadır. VRV merkezi klima sistemleri iki ayrı modelden oluşmaktadır.

Birincisi Heat Pump (ısı pompası) diğeri ise Heat Recovery (ısı geri kazanımı) modelleri olarak ayrılmıştır. HP modelinde tüm iç üniteler sadece bir işlem yapabilmektedir ya ısıtır ya da soğutur. HR modelinde ise iç üniteler aynı anda hem soğutma ve ısıtma işlemini yapabilmektedir. VRF klima sistemleri, alışveriş merkezleri, villalar, restoranlar gibi büyük yerler için kullanır. Yerden ısıtma sistemleri daha fazla tercih edilir. Alttan ısıtma ise daha maliyetlidir ve oldukça kaliteli bir sistemdir. bu sistemlerden farklı olarak görülse de destekleyici bir unsurdur. Yerden ısıtma ve daha fazla sistem hakkında bilgi almak için bizim sitemiz fazlası ile işinizi görecektir.

Üst Alt