Büyük İstanbul Depremi Hakkında Bilgiler

[Superalem] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Site Tanıtım kategorisinde burcualtinsoy tarafından oluşturulan Büyük İstanbul Depremi Hakkında Bilgiler başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 34 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Site Tanıtım
Konu Başlığı Büyük İstanbul Depremi Hakkında Bilgiler
Konbuyu başlatan burcualtinsoy
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan burcualtinsoy
Katılım
13 Kas 2020
Mesajlar
384
Tepkime puanı
1
Puanları
18
Yaş
32
Konum
bursa

İtibar:

Site Adı
Büyük İstanbul Depremi Hakkında Bilgiler
Site Adresi
https://evrimagaci.org/
Açıldığı Tarih
13 Mar 2022
İstanbul, deprem kuşağında yer alan bir ildir. Bu nedenle, geçmişte yaşanan depremlerin yanı sıra, büyük İstanbul depremi de beklenen durumlar arasındadır. İstanbulluların giderek endişelendiği bir durum olan İstanbul depremi, tarihinde en yıkıcı olacak depremlerden biri olarak beklenmektedir. Büyük İstanbul depremi, bilimsel araştırmalar doğrultusunda net bir şekilde beklenen bir durumdur. Uzmanların İstanbul’da neden büyük bir deprem beklediğini şu şekilde açıklayabiliriz: İstanbul, deprem potansiyeli fazla olan bir il olduğu için beklenen depremin her zaman olabileceğini söyleyebiliriz. Bilim insanları, bu büyük depremi beklerken, yaşanması beklenen depremin bütünüyle bilimsel temellere dayandığını da söylemek mümkündür. İstanbul depreminin yanı sıra, küresel ısınma gibi doğa olaylarının da doğal afetleri etkilediğini söyleyebiliriz. Bugüne kadar yaşanmış olan depremler gibi olmayacak olan İstanbul depremi, yıkıcı olması beklenmektedir. Bu depremin devamlı büyüklüğünden bahsedilmesi, İstanbulluları endişeye düşürmektedir. İstanbul, metropol bir şehir olsa da bu deprem yaşandığında büyük bir yıkımın olacağı da söylenmektedir. Depreme dayanıklı olmayan yapı sayısı oldukça fazla olan bu metropol şehirde, Büyük İstanbul depremi için tedbirler de alınmaya çalışılmaktadır. Geçmişten günümüze bakıldığında dinozor türleri tükenerek, çeşitli doğa olaylarının afetleri etkilediğini görebilirsiniz.

Beklenen depremi araştıran bilim adamlarının bu konuda araştırmalarını sürdürdüğünü söyleyebiliriz. Aslında Albert Einstein gibi bilim adamları günümüzde yaşamadığı için bu konu hakkında net olarak bir bilgi de verilememektedir. Ancak büyük İstanbul depreminin tam anlamıyla beklendiğinden de söz edilmektedir. Bu deprem yaşanırsa, onlarca kişinin evsiz kalacağından da bahsedilmektedir. Ancak uzmanların ve devlet büyüklerinin gerekli tedbirleri alması durumunda, İstanbul depreminin en hasarsız şekilde atlatılacağını da söyleyebiliriz. Bu deprem, birçok hayatı olumsuz etkileyecektir. SMA hastalığı nedir sorusunun yanıtı ise genlerdeki değişimlerden kaynaklı meydana gelen bu hastalık, omurilik ve beyin nöronlarının işlev kaybına neden olur. Dolayısıyla SMA hastalığı olan bireyler hareketlerini kontrol edemez. Bu tür hastalığı olan kişiler ve tüm bireyler, büyük İstanbul depreminin olması durumunda, olumsuz etkileneceklerdir. Ancak depremde hasar görecek bina ve insan sayısını en aza indirmek için gerekli çalışmalar da yapılmaktadır. Bu çalışmalara hız vermesi gereken uzmanların gerekli tedbirleri de artırmaları önemli bir husustur. Zaman zaman TV kanalları bu deprem konusunda belli ipuçları verse de depremin hangi tarihte geleceği konusunda bir netlik yoktur.
 
Üst Alt