Büyük Beden Elbise

[Superalem] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Site Tanıtım kategorisinde drminter tarafından oluşturulan Büyük Beden Elbise başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 272 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Site Tanıtım
Konu Başlığı Büyük Beden Elbise
Konbuyu başlatan drminter
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan drminter

drminter

Üye
Katılım
14 Ara 2019
Mesajlar
698
Tepkime puanı
1
Puanları
18
Yaş
31
Konum
Ankara

İtibar:

Elbiseler, neredeyse insanlık tarihinin var olduğu zamanlardan beri hayatımızın baş köşesinde olan kıyafet modellerindendir. Tarihi o kadar eskidir ki hiçbir tasarımcı “Elbiseler şu kadar eskidir” diyemez. Bu kadar eskiye dayanan bir tarihi olan elbiseler elbette ki zamanla değişmiş, gelişmiş ve çeşitlenmiştir.

İnsanlık tarihine baktığımızda genelde uzun etekli elbiselerin öne çıktığını görmek mümkündür fakat ne yazık ki bu duruma sebep olan etkiler bilinmemektedir. Tarih kitaplarında görüldüğü ve çok eski tarihçilerin anlatımlarından anlaşıldığı kadarıyla elbiseler, diğer kıyafetler gibi standart bedende ilerlememiş; herkesin bedenine uygun olarak tasarlanmış ya da toplu olarak üretilmiştir. Örneğin çok eski anlatımlara bakıldığında bile görmek mümkündür.

Büyük beden elbise kategorisinde yer alan ürünler, 2XL ve üzeri kadınların giyebileceği kıyafetlerdendir. Bu kıyafetler genelde hatları daha orantılı gösterdiği için tercih edilirler. Ayrıca kıyafetin kumaşının renginin ve deseninin uygun olması durumunda büyük beden elbiseler kişileri daha zayıf ve daha uzun da gösterebilmektedir. Adeta giy-çık kıyafetler olan bu elbiselerin kombinlemesi de oldukça kolaydır.
 
Üst Alt