Bebeğiniz için PROGRAM YAPIN

[Superalem] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Site Tanıtım kategorisinde neleroluyo tarafından oluşturulan Bebeğiniz için PROGRAM YAPIN başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 127 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Site Tanıtım
Konu Başlığı Bebeğiniz için PROGRAM YAPIN
Konbuyu başlatan neleroluyo
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan neleroluyo

neleroluyo

Üye
Katılım
2 Ocak 2021
Mesajlar
27
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Yaş
35
Konum
diyarbakir

İtibar:

Bebeğinizin tahmin edilemeyen uyku, uyanma, beslenme programı yakında ihtiyaçlarını karşılayamayabilir. Sizin yardımınızla dört aylık bir bebek kısmen bir programa uyum gösterebilir. Sıklıkla ya da değil, bebeğiniz fikrinize hemen riayet etmekten çok onunla oynamaya başlayacaktır. Her şeyi tahmin edilir hale getirdiği için, bir program herkesin hayatını kolaylaştırır.


Bebeği bit' program içerisinde zorlamanın bir yolu yoktur. Ancak dördüncü ayın sonu itibariyle bebeğiniz günlük alışkanlıklarını kısmen şablonlaştırmaya başlayacaktır. Birçok bebek sabahları belirli bir zamanda kalkacak ve gerçekten günün tahmin edilebilir zamanlarında beslenip şekerleme uykusuna dalacaktır. Örneğin: Bebeğinizi besleme aralıklarını genişleterek bu şablonlardan yararlanabilirsiniz. Bebeğiniz eğlendirilmeyi isteyeceğinden ve günün bu zamanlarında meşgul olacağı için sabırlı ve azimli olmanız gerekecek.


Keza, akşamları bebeğinizi hep ayni saatte uyutarak bir alışkanlık kurabilirsiniz. Bebeğiniz her gün aynı saatte yıkanabilir. Aynı şeyi her gün aynı zamanda yaparak bebeğinize bunun sizin tercihiniz olduğunu iletiyorsunuz.


Bebeğinizin biyolojik "ritmi" hâlâ olgunlaşmadığından sabırlı ve esnek olmanız gerekecek. Kendi ihtiyaçlarınızı karşılamaya çalışırken, bebeğinizi mutlu etmek kolay değildir.


Bebeğinizin sizin kurallarınıza uymasını istiyorsunuz fakat ayrıca bebeğinize fazla sert olamamak için ve onun üzerinde genel bir kontrole sahip olmamak için yeterli bir tecrübe egzersizi de yapmak istediğinizi hatırlayın. Anne sütü ile beslenmeye ek olarak katı gıdalara geçecek olan için yeni beslenme programı yapmalısınız.


3 aylık bebek


"ilk kez biriyle "kızını" hakkında konuştuğumda düş gibi gelmişti. Sadece bir ya da iki ay önce bir "kız" gibi görünmüyordu. O, yalnızca yeni doğmuş bir bebekti. Kimdi o artık yeni doğmuş bir bebek değil ve ben de bir ay önceki gibi tecrübesiz değilim."


Üçüncü ay heyecanlandırıcı bir aydır. Gerçekte bir geçiş ayıdır ve için önemli bir aydır. Bebeğiniz artık yeni doğmuş bir bebek değil ama fiziksel marifetleri de henüz yetersiz. Bunlar gelecek bir sonraki ayların özelliğidir. Bu ay, bebeğiniz için becerilerini uygulayarak, her yönde santimlerle ilerleme aydır. Bu beceriler yakında fiziksel olarak bir sıçrama ve hoplama olarak ortaya çıkacaktır:


"Bebeğimin birkaç ay içerisinde emeklediğini görmeyi düşünmek mükemmel. Onu seyrederken neredeyse harekete başlayacakmış gibi görüyorum. Bekleyemiyorum."


Siz ve eşiniz mevcudiyetinizin üzerine nüfuz eden yorgunluk bulutundan hızla kaçmak isteyebilirsiniz. Bütün tehlikeleri göze alıp sosyal şenliklerle meşgul olabilirsiniz. Üçüncü ay, bir iki dakikalığına oturup geri yaslanmak için iyi bir aydır:


“Pir gece herkes yatağa gittikten sonra geç vakte kadar uyanık kaldım. Oğlumun odasına gittim ve sadece ona baktım. Sırt üstü uzanmış horluyordu. Tıpkı benim gibi” O an küçük biri değilmiş gibi geldi. Kendimi de biraz daha yaşlı hissettim. Fakat bu havayı buraya kadar soluduğum için kendimle gurur duydum."


Bebeğinizde Yeni Olan Ne?


Bebeğinizle ilgili olan her şey sürekli bir değişiklik içerisinde olacaktır. Tüm bu değişikliklere uyum sağlamanız için son derece önemlidir.
 
Üst Alt