Autocad Çizim Programları

[Superalem] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Site Tanıtım kategorisinde drminter tarafından oluşturulan Autocad Çizim Programları başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 295 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Site Tanıtım
Konu Başlığı Autocad Çizim Programları
Konbuyu başlatan drminter
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan drminter

drminter

Üye
Katılım
14 Ara 2019
Mesajlar
698
Tepkime puanı
1
Puanları
18
Yaş
31
Konum
Ankara

İtibar:

AutoCAD, farklı kullanıcının iki boyutlu ve üç boyutlu tasarım yapması için kullanılan teknik açından gelişmiş olan bilgisayar destekli tasarım programıdır. Kullanıcılar, programlarını kullanarak bir binanın plan projesi yapabilir, imalatı yapılacak olan bir makine parçası çizebilir.

AutoCAD ; ilkkez 1980 yılında Amerika’da Autodesk firması tarafından geliştirilmeye başlanmıştır. Günümüzde de yaygın olarak tercih edilen bir gelişmiş bilgisayar destekli tasarım programıdır. Gelişen teknoloji ile Dünya üzerinde ilk vektörel tabanlı çizim programı olan AutoCAD ile çizimleri tamamlanan projeler çözünürlükten bağımsızdır. Bu nedenle çizim, görüntü kalitesi kaybolmadan rahatlıkla büyütülüp küçültülebilir. Bu açıdan bakıldığı zaman AutoCAD programıyla teknolojik açıdan gerekli olan tüm çizim işlemleri rahatlıkla yapılabilir.
 
Üst Alt