Astsubay Alımı

[Superalem] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Site Tanıtım kategorisinde drminter tarafından oluşturulan Astsubay Alımı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 154 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Site Tanıtım
Konu Başlığı Astsubay Alımı
Konbuyu başlatan drminter
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan drminter

drminter

Üye
Katılım
14 Ara 2019
Mesajlar
698
Tepkime puanı
1
Puanları
18
Yaş
31
Konum
Ankara

İtibar:

Yenilenen ekonomik planlamalar ve ihtiyaçlar çerçevesinde ve diğer ordu personellerinin alımları yapılmaktadır. Bu alanda profesyonel alımlar genellikle Milli Savunma Üniversitesi’nden mezun olmuş ve ilgili kurumlarda kendini geliştirmiş olan kişiler arasından sağlanmaktadır. Yine de erkek kadın fark etmeksizin verilen ilanlara göre herkesin olabilme şansı bulunmaktadır. Şansın değerlendirilmesi için askerlik şubesine müracaat edilmesine lüzum bulunmamaktadır. Şartları taşıyan herkesin ilan tarihlerine göre başvurularını ilgili makamlara iletmeleri istenmektedir.


Astsubay Alımı 2020​

Subay alımlarında yenilemeler senelik olarak yapılmaktadır. Bazı senelerde ihtiyaçların çok olması yüzünden alımlar birden çok kere yenilenebilmektedir. alımları için de aynı durum söz konusudur. Ancak şartları taşıyan herkesin mesleğe başlayacak olmasının garantisi bulunmamaktadır. Burada en çok hata başvuru zamanlarının doğru şekilde takip edilmemesinden ileri gelmektedir. Uygun tarihlerde doğru başvuruları yaparak sınavlardan geçer notlar alanlar için durum farklıdır. Bu kategoride yer alan kimseler şafak hesaplamadan kendilerini mesleklerinde ilerleterek ordunun ihtiyaç duyulan bölümlerinde vazifelerine beklemek zorunda kalmadan başlayabilmektedir.
 
Üst Alt