Arama Motorları İçin 6 SEO İpucu

[Superalem] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Webmaster Genel kategorisinde aFa tarafından oluşturulan Arama Motorları İçin 6 SEO İpucu başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 177 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Webmaster Genel
Konu Başlığı Arama Motorları İçin 6 SEO İpucu
Konbuyu başlatan aFa
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan aFa

aFa

Mustafa Kemal ATATÜRK
Administrator
CEO
Teknik Admin
Katılım
19 Eki 2019
Mesajlar
177
Tepkime puanı
122
Puanları
193
Konum
İstanbul

İtibar:

Siteniz sadece içerik ve tasarım olarak değil, arama sonuçları içinde iyi bir performans göstermelidir. Bir sitenin iyi performans gösterebilmesi için, trafiğe maruz kalması gerekir. Yani siteye giriş ve çıkış yapanın çok olması gereklidir. Bir site, aramalarda iyi sıralanırsa doğru trafik alır. Bu nedenle sitenizin içeriklerine kritik anahtar kelimeler girmeniz gerekir.

SEO ile uğraşırken, sadece temel işlevlerle uğraşın.


Arama motorları ne ister?


Arama motorları, aranan kelimelerle ilgili olan içerikleri ister. Bunlar içeriklerinizde kullandığınız anahtar kelimeler olabilir.

seo.png
SEO1. CSS – Basamaklı Stil Sayfaları


Sitenizin tasarımında, tasarım kod yapısında basamaklı stil sayfaları kullanın. Özellikle H1, H2 etiketlerine değer verin. Örneğin başlık, sayfadaki önemli içeriği vurgulamak için kullanılır. CSS dosyası, sitenizin hızlı yüklenmesini sağlar ve sitenize görsel tasarım vermenize olanak tanır.


2. Başlıklar


Web sayfaları, bir web sitesinde yayınlanan sayfalara denir. Benzersiz sayfa başlıkları, arama motorları açısından önemlidir. Benzersiz başlıklar, farklı anahtar kelimeler kullanmanıza yardımcı olur.


3. İlgili Linkler


İlgili bağlantı derken, sitenizde yayınladığınız içeriklere girdiğiniz bağlantılardır. İlişkili bağlantılar, ilgisizsite bağlantılarından daha önemlidir. Bu bağlantılar, arama motorlarınca pozitif etki ile size geri döner. Arama motorları ilgisiz bağlantılara önem vermez. Bağlantı kirliliği olarak bakar.


4. Bağlantı Metni


Bağlantıdaki metinleri değiştirerek çeşitli cümleler kullanmak, arama motorlarınca “doğal bağlantı” olarak algılanır. Arama motorları algoritması gereği bağlantı metinlerini kullanır.


5. Güncel İçerik


İçeriklerinizi güncel tutun. Arama motorları içeriklerinizi güncelliğini ve güncellediğiniz içeriklere yeni eklemeler yaptığınızı fark eder.


6. Kaliteli İçerik


Kaliteli ve güncel içerik yayınlamaya öenm verin. Kliteli içerik, ziyaretçileri ve arama motorlarını sitenize çeker. Kaliteli içerik sağlamak için güncel konuları içeren içerikler yayınlamak ve bağlantı vermek gerekir.
 
Üst Alt