AÖF Ders Notu Çıkarmanın Önemi

[Superalem] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Site Tanıtım kategorisinde drminter tarafından oluşturulan AÖF Ders Notu Çıkarmanın Önemi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 302 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Site Tanıtım
Konu Başlığı AÖF Ders Notu Çıkarmanın Önemi
Konbuyu başlatan drminter
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan drminter

drminter

Üye

İtibar:

Açık Öğretim Fakültesi bünyesine yeni katılan birçok önemli bölüm ile birlikte öğrenci sayısında da gözle görülür bir artış meydana gelmiştir. Örgün eğitimden farklı olarak sadece kitaplardan ders çalışma desteği sağlanan bu sistemde, önemli bir yere sahiptir. Nitekim AÖF kitaplarının kalın kitaplarını çalışmak ve o bilgilerin her birini beyinde depolamak oldukça zorlu bir süreç olacaktır. Bu yüzden de ders notları çıkarmak, öğrenciler için çok daha kolay ve etkili bir çalışma yöntemi olacaktır.

Öğrencilerin ders notları çıkarma konusunda destek alabileceği bazı web siteleri de bulunur. Bu web siteleri, AÖF bünyesinde ki tüm bölümlerin dersleri hakkında önemli notlar alırlar ve bunları web sitelerinde AÖF öğrencileri ile paylaşırlar. Bu paylaşımlar, ders çalışma olanağı bulamayan kişiler için bir cankurtaran görevi görür. Özellikle hem kendi notunu çıkaran hem de bu tür ders notlarını indirip, kendi ders notları ile birleştiren öğrencilerin, sınavda çok daha başarılı olması içten bile değildir.

Üst Alt