Ana Yemek Nedir? Ana Yemek Tarifi Ne İçerir?

[Superalem] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Site Tanıtım kategorisinde drminter tarafından oluşturulan Ana Yemek Nedir? Ana Yemek Tarifi Ne İçerir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 210 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Site Tanıtım
Konu Başlığı Ana Yemek Nedir? Ana Yemek Tarifi Ne İçerir?
Konbuyu başlatan drminter
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan drminter

drminter

Üye

İtibar:

Ana yemek, kelime anlamı itibariyle Türk mutfağı açısından düşünüldüğünde, çorbadan sonra gelen en önemli yemek olarak ifade edilmektedir. Başyemek adıyla da bilinen ana yemek, birden çok çeşitli yemeklerden oluşan öğün yemekleri arasından temel yemek olarak anılmaktadır. Genel anlamda öğünde bulunan en doyurucu ve en ağır yemeğe, ana yemek denilmektedir. Çoğunlukla çorbadan ve salatadan sonra gelen ana yemek, tatlıdan ise önce gelmektedir. Örnek vermek gerekirse bir balık ya da et yemeği ana yemek olabilmektedir. Bu anlamda, oldukça önemli bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bir öğündeki en doyurucu ve ağır yemek olmasından dolayı , oldukça önem taşıyan ve dikkat gerektiren bir husustur. Yemek tarifi; bir yemeğin hangi malzemelerden yapıldığını, içerisinde neler olduğunu, hangi süreçlerden geçerek hazırlandığını adım adım anlatmakta olan uygulamalara verilen isimdir. Dolayısıyla ana yemeğin nasıl ve hangi adımlar takip edilerek hazırlanması gerektiğini tarif eden ana yemek tarifleri, kadınlar açısından oldukça ilgi çekmektedir.

Üst Alt