Akustik Proje Örneği

[Superalem] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Site Tanıtım kategorisinde drminter tarafından oluşturulan Akustik Proje Örneği başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 196 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Site Tanıtım
Konu Başlığı Akustik Proje Örneği
Konbuyu başlatan drminter
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan drminter

drminter

Üye
Katılım
14 Ara 2019
Mesajlar
698
Tepkime puanı
1
Puanları
18
Yaş
31
Konum
Ankara

İtibar:

Binaların yapılmasında farklı amaçlar bulunmaktadır. A ya da B sınıfı hizmetleri için inşa edilen binalarda özellikle akustik projelendirme sistemlerine önem verilmektedir. Bu bakımdan yapıların ses yalıtım içerikleri uzmanlar tarafından değerlendirilmektedir. sunumlarından sona inşanın devam edebilmesi veyahut başlayabilmesi açısından gerekli olan resmi izinlere sahip olunmuş olmaktadır. Üstelik bu tür resmi adımların atılması ile birlikte yapıların maddi değerleri de yükselmiş olmaktadır.


Akustik Proje Yönetmeliği​

Devlet ilgili kurumları bina yapımlarını farklı şekillerde denetlemektedir. Gerek sağlam yapıların ortaya çıkması gerekse çevreye görsel açıdan uygun olan yapıların oluşturulması aynı denetlemelerden geçilmesinden sonra mümkün olmaktadır. lar da yönetmelikler çerçevesinde hazırlanan raporlara örnek olarak verilebilmektedir. Yönetmeliğe uygun olmayan raporlar onay alamayacağından ötürü istenen sonuçlar da yakalanmamış olmaktadır. Son olarak kısa süre içerisinde onay alabilen lerde kimlerin görev yaptığı da önemlidir. Özellikle yüksek lisanslarını bu alanda tamamlamış ve mevzuata hâkim olan uzmanlar yapıların yönetmeliğe uygun rapor hazırlama işlemlerini kısa sürede halledebilmektedir.
 
Üst Alt