Abiye Seçiminde Bu Detaylara Dikkat Edin

[Superalem] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Site Tanıtım kategorisinde ceylan tarafından oluşturulan Abiye Seçiminde Bu Detaylara Dikkat Edin başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 190 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Site Tanıtım
Konu Başlığı Abiye Seçiminde Bu Detaylara Dikkat Edin
Konbuyu başlatan ceylan
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ceylan

ceylan

Üye
Katılım
30 Nis 2020
Mesajlar
643
Tepkime puanı
1
Puanları
18
Yaş
34
Konum
ankara

İtibar:

Abiye Seçiminde Bu Detaylara Dikkat Edin
Kadınlar yüzyıllar boyunca giyecekleri kıyafetlere oldukça önem vermişler ve devamlı olarak kendilerini en güzel gösteren kıyafetleri giyme eğilimi içinde bulunmuşlardır. En güzel kıyafeti giymek kadınlar içinde zamanla moda anlayışını doğurmuş ve kadınlar bu moda anlayışına bağlı olarak ne giyecekleri konusunda fikir üretmişlerdir. kadınların giyerken çok beğendikleri şık ve uzun elbiseler olarak tanımlanmaktadır. Özel gün ve gecelerde daha çok tercihe dilen abiyelerin seçiminde birçok hususa dikkat edilmeli ve ona uygun olarak elbise tercih edilmelidir.

Abiye Boyunuza Uygun mu?

Abiye seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisi de abiyenin giyen kişinin boyuna uygun olup olmadığıdır. Boya uygun ve vücuda oturan bir abiye kişiyi çok güzel gösterirken boya uygun olmayan ve etek ucu yerlerde sürünen bir abiye giyen kişiyi oldukça kötü gösterecek ve çirkin bir görüntü sunacaktır. Bu nedenle abiye seçiminde muhakkak abiyeyi giyecek olan kişinin boyuna tam uygun şekilde abiye seçimi yapılmalı, kısa ve kötü duruyorsa o elbiseden vazgeçilmeli ve tercih başka abiyelerden yana olmalıdır. Eğer uzun geliyorsa ve giyecek olan kişi abiyeyi bu duruma rağmen çok beğenip almak istiyorsa muhakkak abiyenin etek ucu kestirilmeli ve giyecek olan kişinin boyuna uygun hale getirilmelidir. Ancak bu terzi işlemi abiye modelinin izin verdiği ölçüde yapılmalı, modeli mahvedecek şekilde kesimlerden uzak durulmalıdır.

Renk Seçimi ve Vücut Tipi Uyumu

Abiye seçerken önem verilmesi gereken bir diğer husus da abiyenin renginin giyecek olan kişiye uyumlu olmasıdır. Bilindiği üzere her renk her kişiye yakışmaz, yakışanı giymek de moda anlayışına uygun bir düstur olduğu için abiye tercih edecek olan kişi üzerinde onu oldukça güzel gösteren ve adeta bir kuğu gibi elbiseyi taşıyabileceği renkleri tercih etmelidir. Abiye tercihinde bulunacak olan kişinin cilt renginin bu uyumda payı büyüktür. Açık renkli bir kişi ten rengini ortaya çıkaracak ve üzerinde patlayacak olan koyu renkleri tercih etmelidir, bu sayede girdiği mekânda tüm dikkatleri üzerine çekecek ve hoş görüntüsü ile baş döndürecektir. Esmer tenli kimseler ise abiye seçiminde renk olarak açık renkleri tercih etmelidir. Esmer tenli olan kimseler açık renkli abiyeler tercih ettiğinde güzel bir renk uyumu yakalanmış olur ve hoş bir görüntü meydana gelir. Vücut tipi olanlar için de abiyeler mevcuttur.

Beden Yapısına En Uygun Abiyeler

Vücut tipine uygun olarak abiye ve seçimi de bir diğer dikkat edilmesi gereken hususlardan birisidir. Armut vücut tipine sahip olan bir kadın, vücut hatlarına uygun bir elbise tercih etmelidir. Armut vücut tipi üzerine kalçaları çok dikkat çekmeyen, daha çok dikkati omuzlara ya da bacaklara veren abiyeler tercih edebilir ve bu tercih abiyeyi giyen kişi üzerinde oldukça güzel bir görünüme sebebiyet verir. Dikdörtgen vücut tipine sahip olanlar ise abiye tercihlerini omuzda straplez ya da tek omuz abiyeler üzerinde yapabilirler, kum saati vücut tipine sahip kadınlar ise giyecekleri her abiye modelini olukça güzel taşıyacaklardır ancak bel detaylarına önem verirlerse daha güzel bir görünüm sağlanmış olacaktır.

Abiye Seçiminde Uygun Ayakkabı ile Uyum Gözetilmelidir

Abiye seçiminin en önemli noktalarından birisi abiye seçimiyle beraber ayakkabının ve makyajın uyumlu olmasıdır. Eğer ayakkabınız daha önceden belirlenmiş ve elinizde zaten bir ayakkabı bulunuyorsa abiyenizi de bu ayakkabıya göre seçebilir ve güzel bir tercih ile hoş kombinasyonlar oluşturabilirsiniz. Ayakkabınız stiletto tarzında ve yüksek topuklu ise balık bir abiye sizi çok güzel taşıyacak, zarafet timsali olarak hoş bir görüntü sunacaksınız. Eğer ayakkabı dolgu topuklu ise dikkati stiletto tarzındaki ayakkabıda olduğu gibi ayakkabılara vermeyip abiyeye vermeniz ve abiye seçiminde de eteklere vurgu yapmanız gerekir. Böyle bir konsept oluşturmak, abiyenin eteklerinin dikkat çekmesini sağlar ve hoş bir ambiyans oluşturur.

Eğer ayakkabılarınıza dikkat çekmek istiyor ve gecenin yıldızı şık ayakkabılarınız olsun istiyorsanız topuklu ayakkabıyı öne çıkaracak bir tercih yapmalısınız. Dizlerde biten uçuş uçuş bir bunu sağlayabilirken, daha çekici olmak isterseniz yarım balık formatında dizinizin altında biten cesur yırtmaçlı bir abiye de tercih edebilir ve istediğiniz görünüme kolayca kavuşabilirsiniz. Elinizdeki ayakkabıya uygun abiye seçimi, yani denklemi tersten kurmak da güzel kombinler oluşturmanın önünü açacaktır. adresinden en güzel olanlarını alabilirsiniz.
 
Üst Alt