99 Dofollow Kaliteli Backlink Listesi 2021

[Superalem] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Backlink kategorisinde aFa tarafından oluşturulan 99 Dofollow Kaliteli Backlink Listesi 2021 başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,333 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Backlink
Konu Başlığı 99 Dofollow Kaliteli Backlink Listesi 2021
Konbuyu başlatan aFa
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan aFa

aFa

Mustafa Kemal ATATÜRK
Administrator
CEO
Teknik Admin
Katılım
19 Eki 2019
Mesajlar
177
Tepkime puanı
122
Puanları
193
Konum
İstanbul

İtibar:

Dofollow Backlinkler , SEO'nun kalbidir. Kullanıcıların, ilgili konularda başka bilgi kaynakları bulması için bir yol sağlar. Arama motoru için geri bağlantılar sayfanın değerini ve sayfanın kullanıcılar arasında popülerliğini gösterir.
Bu yazımızı okuduğunuzda daha fazla geri bağlantıya sahip olacaksınız ve arama motorunda almak istediğiniz yüksek sıralamaya bir adım daha yaklaşacaksınız.
Geri bağlantıların değerlendirilmesi, miktarından çok kalitesine bağlıdır. Bununla birlikte, güvenilir olmayan alanlardan fazla backlink gelirse alan adlarının yetkili sinyallerini durduracaktır. Basitçe onlar spam olarak görünecektir.
Bazı backlinkler, uzun süredir inşa ettiğiniz tüm geri bağlantı (backlink) profiliniz üzerinde kötü bir etki yapacaktır.Bu tür bir spam bağlantısı Google sıralaması cezasına neden olabilir .
Spam backlinkler, temel olarak, rastgele, tam donanımlı bir tutturma metni içeren, sıradan, alakasız bir web sitesine yerleştirilen sayfanızın bağlantısıdır.
Spam Linklerinizi en kolay görebileceğiniz araçların başında moz gelir.
Moz spam görüntüsü.
1562154696595.png
Peki bu spam linkleri nasıl temizleyebilirsiniz?
Spam linkleri search console webmaster tools üzerinden dikkatli bir şekilde temizlemeniz gerekir. Detaylı bir makaleyi sizler için kısa sürede yayınlayacağız. Takip etmeye devam edin.
Sitenize gelen backlinleri en kolay takip edebileceğiniz araç ise Ahrefs. Bu araçla sitenizin Almış olduğu do follow ve no follow linkleri kolayca görütüleyebilirsiniz.
İşte Ahrefs tarafından bir sitenin backlink bilgileri ve site otoritesi.
1562154709079.png

Alan Yetki Değerinin Önemi
Domain Authority (DA), bir alanın sıralanmasındaki gücünü açıklayan bir puandır. Bu skor, bir web sitesinin arama motoru sonuç sayfalarındaki belirli bir anahtar kelimede ne kadar iyi sıralanabileceğini tahmin eder . Domain Authority skoru 1 ile 100 arasında değişmektedir.
Etki Alanı yetkisi ne kadar yüksekse, web sitesinin gücü de o kadar yüksek olur . Gücü ile birlikte, daha yüksek bir pozisyon alma yeteneği artacaktır.
Etki Alanı Yetkilisi , kök etki alanlarını ve toplam gelen bağlantı sayısını içeren tek bir DA puanına bağlanan birden fazla faktörü kontrol ederek hesaplanır. Bu DA puanı, web sitelerini karşılaştırmak veya belirli bir süre boyunca bir web sitesinin“ sıralama gücünü ”izlemek için kullanılır.
Diğer bağlantılar gibi, dofollow geri bağlantıları da etki alanı yetkilisine (değer ve önem) bağlıdır. Yüksek DA web sitesinden aldığınız backlinkler dolayısıyla sayfanızı güçlendirmek için daha etkili olacaktır. DA skorunun azalması ile güç azalır.
Arama motoru sonuçlarında belirli bir anahtar kelime için en üst sıralarda yer almak için, diğer yüksek dereceli sitelerden do follow bağlantı almak işinizi kolaylaştıracaktır.
PageRank’in Önemi
PageRank, sayfanın ne kadar önemli olduğunu belirlemek için bağlantıların sayısını ve kalitesini ölçer. Dolayısıyla daha önemli sayfa diğer web sitelerinden daha fazla bağlantı alır. . Daha düşük PageRank değerine sahip sayfa, arama motorunda en üst sıradaki sitelerle bağlantılı olduğu için yüksek görünürlük sağlayabilir. Bu siteler, SERP’lerde (Google arama sonuçlarında) ilk sırada yer alan belirli arama sözcükleriyle eşleşir.
Dofollow backlink'ler yalnızca arama motorunda daha yüksek sıralamaya etki etmekle kalmaz, aynı zamanda sitenizde hedeflenmiş trafik elde edersiniz.
2019 Yılında güncel olarak kaliteli dofollow backlink alabilmeniz için sizlere hazırlamış olduğumuz listemizi kontrol edelim.
Yüksek PR (PageRank) dofollow geri bağlantı listesi:

Yüksek PR Eğitim ve Yabancı Edu Devlet Sitelerinden Dofollow backlinks listesi:

Yüksek DA (Domain Authority) blog yorum yapan siteler:

Yüksek DA (Domain Authority) Dofollow Backlinks List:


Kaliteli Backlink Stratejisine Sahip Olmanın Faydaları:
Doğal bağlantı kurma her zaman arama motoru tarafından takdir edilmektedir. Sayfanın SEO, etki alanı ve sayfanın otoritesi, Arama motoru sıralaması sayfaları üzerinde büyük bir etkiye sahip olduğu gibi. Backlink stratejisi, çevrimiçi pazarlamaya göre daha fazla fayda içerir.
  • SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) ve SERP'leri (Arama Motoru Sıralaması Sayfaları) geliştirir.
  • Web sitenize büyük trafik çeker.
  • Web sitesinin güvenilirliğini arttırır.
  • Web sitesinin yetki ve güvenilirliğini arttırır.
  • Sitenin marka görünürlüğünü arttırır.
  • Ziyaretçilerle güçlü bir ilişki kurar ve onları müşterilere dönüştürür.
  • İşletmenin dönüşüm aralığını geliştirir.
Ancak backlink inşa ederken bazı şeyleri göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun. Web yöneticisinden sayfanıza bağlantı metni ile tekrar bağlantı kurmasını istememelisiniz. Bu tür bir işlem arama motoru tarafından fark edilirse, o zaman bağlantı cezası ödemek zorunda kalabilirsiniz.
“Sponsorlu İçerik” olarak açıkça belirtildiği gibi, sponsor içerikle satın alınan geri bağlantıları oluşturmak iyi değildir. Çoğunlukla bu geri bağlantılar kalitesiz geri dönüşler" olarak değerlendirilir, ancak yine de sitelerdeki trafiği sürdürebilecek değeri vardır. Çevrimiçi olarak sektörünüzle alakalı topluluklar bulursanız, backlink almak için web yöneticileri ile değerli ilişkiler kurabilirsiniz
Örneğin, Gov, büyük topluluk tarafından başlatıldığından çok daha fazla değere sahip olduğundan, sonuçta, yüksek etki alanı değerine sahiptir.
1562154731356.png
Sonuç :
Yukarıda belirtilen dofollow backlink listesi, SEO tekniklerini uyguladığı için web sitesi büyümesine yardımcı olacaktır. Bu dofollow backlink listesi, tamamen güvenlidir. Yukarıda belirtilen sitelerle sitenize kolayca erişebilir ve arama motorunda indekslenmiş sıranızı yükseltebilirsiniz.
 
Son düzenleme:
Üst Alt